Hírek

Sportolói és emberi nagyságotokról tettetek tanúbizonyságot azzal, hogy az esős, szeles időjárás ellenére rajthoz álltatok az október 23-i Kolonics György Emlékfutáson. Felemelő érzés volt látni, hogy ilyen sokan kilátogattatok a Népszigetre és teljesítettétek a rövid, közép – illetve félmaratoni távok egyikét. A rossz idő ellenére is mindent beleadtatok, együtt megemlékezve így Kolonics György kenus bajnokunkról. Sokan közületek KOLÓ emlékének tisztelegve első félmaratonjukat teljesítették az emlékfutáson. Minden futam, minden célba érkezője átlagon felüli eredményekkel zárt, melyekhez ezúton is gratulálunk!

Eredményeiteket a http://live.darktiming.hu/races/9104-kolonics-emlekfutas weboldalon nézhetitek meg! A verseny képei pedig a http://futofoto.hu/verseny/233-20171023-kolonics-gyorgy-emlekfutas linken tekinthetőek meg, kedd éjszakától, téma és rajtszám szerinti keresési, illetve ingyenes letöltési lehetőséggel!

(A fotót köszönjük Jeszenszkyné Farkasinszki Orsolyának)

A mai verseny lehetőséget teremtett többek között arra is, hogy atléták és kajak-kenusok ismét összemérjék erejüket, a Bécs-Budapest Ultramaraton után ezúttal Buda legszebb részein.
A futók között számos ismert sportoló is megtalálható volt, akik nagyszerű eredményekkel zárták a kihívásokkal teli, igazi erőpróbaként szolgáló versenyt, mellyel méltóképpen fejezték ki tiszteletüket Koló emlékének, és példamutató életpályájának.
Az Olimpiai Ötpróba két sportági arca, Dr. Kiss Gergely és Storcz Botond is rajthoz állt, előbbi a futás nagyköveteként 2 km-t teljesített 09:57-es időeredménnyel, utóbbi pedig a kajak-kenu képviselőjeként 50:11-es idővel fejezte be a 11,5 km-es távot.
Az atléták közül Simona Staicu hosszútávfutó - maratonista, illetve Boronkay Péter paratriatlonista is futócipőt és esőkabátot ragadott, hogy teljesítse a félmaratoni, illetve középtávot. Előbbi megnyerve kategóriáját 01:26:13-as idővel ért be, utóbbi pedig 00:51:58-as idővel lépte át a célvonalat.
A kajak-kenusok idén is szép számmal jelentek meg a Népszigeten, több egyesület is leadta nevezését. Kolonics György kenus párja Kozmann György is Velünk tartott, a félmaratont 02:00:51-es idővel teljesítette, ahogyan Csabai Edvin is ugyanezen a távon mérette meg magát, Ő 01:32:16-ot futott, míg Kammerer Zoltán a középtávot választva 01:06:21-es idővel ért célba. A Merkapt SE kenusa Kövér Márton a 21,4 km-es táv teljesítésével adózott Koló emlékének, melyet 01:28:28-as idővel zárt. Vasbányai Henrik a középtáv, Kiszli Vanda pedig a félmaratoni táv mellett döntött, és futották le azt, 01:05:23-as, illetve 01:35:18-as időeredménnyel. Szabó Gabriella, háromszoros olimpiai bajnokunk is jelen volt, 00:51:23-as idővel ért célba a 11,5 km-es távon.
Sportolóink még ilyen rossz időben is, kihozva magukból a maximumot mutattak példát, és reméljük jelentettek kellő motivációt a kiérkező felnőttek, gyermekek, idősek és fiatalok számára, ezzel méltóképpen megemlékezve kenus legendánkról.

(Forrás: Kiss Gergely)

KOLÓ büszke lenne, köszönjük, hogy Velünk voltatok és gratulálunk minden résztvevőnek!

Jövőre, a KSI Kajak-kenu Egyesület Vízitelepén, újra KOLÓ emlékére futunk majd!

Időeredmények és fotók a BBU Halloween RUN élményfutásról

Az alábbi linken megtekinthetitek a BBU Halloween RUN élményfut&aacut

Hasznos információk a BBU Halloween RUN élményfutásra

Az alábbiakban összefoglaltuk Neked mit érdemes tudnod, a november 5-ei BBU Hallo

Nézzük mi is történt október 23-án a Népszigeten! ht

2468 kiváló sportember futott, küzdött és ért célt a Kolonics György Emlékfutáson

Sportolói és emberi nagyságotokról tettetek tanúbizonyságo

Mit kell tudnod a Kolonics György Emlékfutásról? - Versenyinformációk!